Zelená hora a Starý Hrozňatov

29.05.2021 08:00

KČT, odbor Žatec pořádá v sobotu 29. května turistickou akci

Zelená hora a Starý Hrozňatov

Odjezd autobusu ze Žatce Kruhového náměstí od Zvonu 8:00 hodin a z Podbořan autobusové zastávky na Masarykova naměstí v 8,25 hodin. Trasa: 13 km.

Autobus nás odveze k Pomezí nad Ohří a odtud se vydáme po ŽTZ, která nás dovede na Železnou horu s krásnou Bismarkovou rozhlednou, která zde stojí ji skoro sto let. Pod rozhlednou je ohniště a dost míst k posezení. Po sestupu od rozhledny půjdeme doprava po ZTZ ke zřícenině kostela svaté Anny a dále po ZTZ až na křižovatku v Horním Pelhřimově kde budeme pokračovat vlevo po cyklotrase směr Pomezí nad Ohří. Po kilometru je odbočka vlevo z cyklotrasy směrem Kaple/Keppel po které po 250 metrech dojdeme na rocestí kde se napojuje ZTZ. My pokračujeme pokračujeme rovně po ZTZ až k silnici, která vede k hraničnímu přechodu Svatý kříž. Odbočíme vlevo k Památníku obětem železné opony u kterého přejdeme silnici a jdeme rovně po „signálce“ až k cyklotrase č.6, která vede po zrušené žel. trati Slapany – Cheb. Vedle ZTZ, která jde rovně odbočuje mírně vlevo zpevněná cesta a po té dojdeme do obce Slapany a na konci vsi pokračujeme po polní cestě, která nás dovede ke kapli Nejsvětější Trojice ve Starém Hrozňatově. Od kaple po ZTZ sejdeme na náves nad kterou se vypíná zámek postavený na místě románského hradu a ještě výš poutní areál Marie Loretánské. Na návsi na nás bude čekat autobus.

Účastnický poplatek včetně dopravy, startovného a pojištění: členové odbor Žatec 100 Kč

děti odbor Žatec děti 50 Kč

děti do 15 let Kč

Přihlášky přijímá Jana Kochová v pokladně Městského divadla ve

středu 19. a středu 26. května od 14 do 17 hodin. Členové odboru

Žatec, mají přednost do 19. května. Všichni účastníci této akce jsou pojištěni.

Kontakt: Jan Bělohlávek, tel.: 602428549, kct-zatec@seznam.cz