Krásno a Bečov nad teplou

Krásno a Bečov nad Teplou

Odjezd autobusu ze Žatce Kruhového nám. - U Zvonu 8,00 hodin

Odjezd z Bečova nad Teplou v 17 hodin. Trasa 11 km

Autobus nás odveze před město Krásno a odtud se vydáme na nedalekou Krásenskou rozhlednu. Z rozhledny sejdeme do města Krásno. V tomto městě končí Dlouhá stoka, která od začátku 16. století zásobovala místní cínové doly vodou pro pohon čerpadel a důlních strojů z 25 km vzdáleného Kladského rybníka. Po prohlídce města nastoupíme do autobusu a odjedeme k obci Prameny k NNP Křížky kde začíná na NS Mnichovské Hadce po které se vydáme a napojíme se na ZTZ po které dojdeme do Bečova nad Teplou. Prvních 650 m půjdeme také podél zmíněné Dlouhé stoky. NS jde také tímto směrem, ale po dvou kilometrech se odpojuje, aby se u Dominovy skalky znovu na ZTZ napojila a po ní se vrátila k pramenu Novoveské kyselky. Pokud byste se chtěli po této NS projít tak se vám trasa i návratem k Novoveské kyselce prodlouží o 5 km. V Bečově nad Teplou je hrad a zámek s relikviářem sv. Maura, dále Muzeum historických motocyklů, Kovářské muzeum, Rodinné muzeum žehlení a praní nebo Bečovská botanická zahrada. Odjezd z Bečova nad teplou v 17 hodin.

Cena dopravy autobusem včetně startovného a pojištění: členové odboru Žatec 80 Kč

členové KČT do 15 let 50 Kč