24.09.2016 07:00

KČT, odbor Žatec k příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV. Lucemburského,

krále Zemí koruny České a císaře Svaté říše Římské pořádá v sobotu 24. září turistickou akci

VII. Podzimní les - hrad Karla IV. Oybin

Odjezd ze Žatce od Zvonu v 7:00 hodin. Návrat ve večerních hodinách. Trasy 5 až 14,5 km.

Na německé straně Lužických hor nenajdete významnější památku než skalní hrad Oybin. Jedinečné seskupení ruin gotického hradu a kláštera, vybudovaného na popud Karla IV. na vrcholku stejnojmenné pískovcové hory, je zajímavé nejenom pro fanoušky historie a památek, ale také pro milovníky přírody. Romantická zřícenina hradu a kláštera Oybin (česky též Ojvín) je asi největší turistickou atrakcí Žitavských hor a jednou z nejvýznamnějších památek Horní Lužice. Monumentální komplex hradu a kláštera stojí na vrcholu mohutného pískovcového kužele, který se vypíná více než sto metrů nad údolím s lázeňským letoviskem Kurort Oybin. Použitý zdroj: www.cestovani.idnes.cz

Nejkratší trasa od parkoviště v Lückendorfu do lázní Oybin k informačnímu centru kde prodávají lístky na prohlídku hradu je 2,5 km. Tamtéž přes skalní vyhlídky na východní straně 4,5 km a když si zajdete ještě na horu Töpfer tak 6 km. Trasa přes skalní vyhlídky na západní straně z kterých je krásně vidět zřícenina hradu Oybin s klášterem měří 7 km a pokud tuto trasu půjdete přes horu Hvozd s kamennou rozhlednou a restaurací na německé straně tak 8,7 km. Tyto trasy můžete libovolně kombinovat.

Cesty jsou dobře značené a každý účastník dostane mapku s vyznačeným místem stání autobusu.

Další možností je zajet se podívat parní Žitavskou úzkorozchodnou dráhou do 7 km vzdálené Žitavy.

Cena za dopravu včetně pojištění, mapky a

dalších informačních materiálů:

100 Kč členové KČT, odbor Žatec

140 Kč členové KČT a děti do 15 let

200 Kč ostatní zájemci

Cena nezahrnuje vstupné do hradu

*Erwachsene (dospělí ) 6.00 €

*Ermäßigte (studenti, vojáci a postižení) 5.00 €

*Kinder (děti od 6 do 16 let) 2.50 €

*Familien (rodinné vstupné – 2 dospělí + děti) 15.00 €

*Singlefamilie (rodinné vstupné – 1 dospělý + děti) 9.00 €

*Gruppenpreise ab 10 Personen(skupinová sleva) 4.50 €

Kurort Oybin

Přihlášky přijímá od středy 7. září od 15 hodin paní Kochová, tel.: 723342496 v hale Městského úřadu v Žatci ve středu 7. a 14. září od 15 do 17 hodin. Dále v úterý 13. září od 18:30 do 19:00 hodin a od 20:00 do 20:30 hodin v salonku restaurace Václavka . Členové našeho odboru mají přednost do středy 14. září. Přihláška akci je platná po zaplacení poplatku za dopravu, který je nevratný.

Kontakt: Jan Bělohlávek, tel.: 602428549, kct-zatec@seznam.cz Srdečně zve výbor odboru