Pramen Ohře, Sály a Weissenstadt

11.09.2021 07:00

KČT, odbor Žatec pořádá v sobotu 11. září turistickou akci

Pramen Ohře a Sály, Weißenstadt

Odjezd autobusu ze Žatce Kruhového nám. - U Zvonu 7:00 hodin, Podbořany nám. 7,20 hodin.

Trasy: 14 km pramen Ohře, Sály a Waldstein, 11 a 10 km

Po deseti letech pořádá KČT, odbor Žatec opět zájezd k pramenu řeky Ohře.Trasy jsou jiné než byly na minulých zájezdech žateckých turistů, které se uskutečnili v letech 2011 a 2018. Od pramene Ohře se vydáme po Quelleweg, která je značena černým Q na žlutém poli kolem penzionu Höllenwolf (Pekelný vlk) k rozcestí Hünterhöfen kde nejdelší trasa pokračuje k pramenu řeky Sály a odtud po červené značce na Waldstein kde je penzion s restaurací. Po občerstvení se půjdeme podívat na poslední dochovalou zděnou past na medvědy ze 17. století a pak ke zřícenině hradu Waldstein a na vrchol hory Großer Waldstein (877 m) ze které sejdeme k rozcestníku na trase Seenweg. Zde se vydáme vpravo směrem k městu Weißenstadt, které je prvním městem a přehradou na řece Ohři a také cílem všech tras. Kratší trasa pokračuje ještě kilometr po Quelleweg na křižovatku s červeně značenou trasou Nordweg po které půjdeme vpravo kolem skalnímu útvaru Zellerfels a v místě kde se zprava napojí modrá a žlutá značka nejdeme vlevo, ale opustíme značenou trasu a pokračujeme rovně až na další rozcestí se značenou cestou Höhenweg. Tato trasa je značena červeně a my po ní půjdeme vpravo dolů až do cíle- města Weißenstadt. Nejkratší trasa, která je 10 km dlouhá u rozcestí Hünterhöfen pokračuje vpravo a po modré značce přes Ruppertstgrün kolem severního břehu přehrady do města Weißenstadt. Tato trasa je nenáročná a tak jí zvládnou i méně zdatní turisté.

Účastnický poplatek včetně dopravy, mapky a pojištění: členové odbor Žatec 150 Kč

děti odbor Žatec děti 100 Kč

Přihlášky přijímá v pokladně letního kina paní Kochová (tel.: 723342496) od čtvrtka do neděle ve

20 až 21 hodin do 29. srpna. Vyjímečně v jiné době po telefonické domluvě. tel. čísle 602428549.

Přihláška akci je platná po zaplacení účastnického poplatku.

Všichni účastníci této akce jsou pojištěni.

Kontakt: Jan Bělohlávek, tel.: 602428549, kct-zatec@seznam.cz