Podzimní les IV.ročník

Klub českých turistů odbor Žatec

pořádá dne 15.září 2012 autobusový zájezd

Podzimní les IV.ročník

Program: Autobus nás odveze do německé části Krušných hor na vyhlídku Hirtstein s Palmovou skálou. Odtud se vydáme po žluté turistické značce na nádraží do Steinbachu vzdáleného 5,5 km. Ze Steinbachu můžete pokračovat po modré podél muzejní úzkorozchodné Přísečnické železnice do Smalzgrube - 4 km a dále také po modré do Jöhstadtu - 4 km. Trasu Steinbach - Jöhstadt je možné projet parním vlakem.V údolí říčky Přísečnice jsou u železnice tyto zajímavosti: Wildbach – u vodního náhonu se nachází útulná hospůdka s českou obshluhou a možností platit v Kč, štola „Andreas-Gegentrum-Stolln“- svědek z dob dobývání rud, Forellenhof – restaurace s jezírkem se pstruhy, Smalzgrube – nedaleko nádraží stojí stará tavící pec jako další svědek dobývání stříbra v Krušnohoří, u stanice Schlössel je v historické výtopně železniční muzeum a nakonec Jöhstadt – nejvýše položené nádraží na trati. Když vystoupáme na kopec nad městečko k větrným elektrárnám (asi 1,5 km)naskytne se nám výhled jak do německé, tak i do české části Krušných hor. Sice bychom toto místo na mapách nenašli jako vyhlídkový bod, přesto ho lze považovat za jeden z nejhezčích výhledů centrálního Krušnohoří. Na popisovaném místě stojí dřevěná chatka, kde se z panelu uvnitř chatky dozvíme, jaký je momentální výkon všech 12 větrníků, postavených na této planině.

Trasy: 5,5 , 9,5 a 13,5 km

Pokyny pro účastníky: Odjezd od restaurace Zvon v 8.00 hod.

Odjezd autobusem ze Steinbachu od nádraží v 17.00 hod.

Předpokládaný návrat v 18.00 hod.

Úhrada za osobu: členové KČT Žatec 100 Kč

ostatní 150 Kč. Děti 6-15 let 100 Kč

Úhrada je za dopravu autobusem Žatec-Hirtstein a Steinbach-Žatec a informační materiály

Jízdné na trati Preßnitztalbahn 2012:

Zvláštní zlevněné zpáteční jízdné pro občany ČR: 200 Kč dospělí a 100Kč děti 6-15 let

Je třeba mít připravený přesný obnos, protože průvodčí nemusí mít dostateKč na vrácení.

Jednosměrná jízdenka: 6 EUR dospělí a 4 EURA děti 6-15 let

Vstupné do štoly„Andreas-Gegentrum-Stolln“: dospělí 3 EURA a 1,5 EUR děti

Přihláška je akceptována po zaplacení poplatku, který je nevratný !

Přihlášky přijímá v hale radnice MěÚ Žatec p.Kochová J. tel: 723 342 496 po. 3. a st. 5.září 14-16 h. a p.Samková tel.721381053 v po. 10. a st. 12. září 14-16 h.

Kontakt: Jan Bělohlávek tel: 602 428 549 Příjemný den přeje výbor

E-mail: kct-zatec@seznam.cz