Uskutečněné akce

Výroční členská schůze 2013

24.01.2013 17:00

Ve čtvrtek 24. 1. 2013 se konala výroční členská schůze žateckých turistů. Turisté na této schůzi přivítali vzácnou návštěvu a to starostku města Žatec, paní Mgr. Hamousovou. Dále pak zástupkyni ústeckého oblastního výboru KČT paní  Streiftauovou a pana PhDr. Matyáše z Regionálního muzea K. A. Polánka Žatec.

V roce 2012 náš odbor pořádal 11 turistických akcí, z nichž 4 byly autobusové zájezdy. Zúčastnilo se jich celkem 384 osob a dalších akcí jiných odborů se zúčastnilo 44 našich členů. K zájezdu na Pravdu se přidal i turistický kroužek ZŠ Jih pod vedením paní učitelky Šmejcové. Protože jsme dostali od Města Žatec dotaci, mohli jsme loni rozšířit v rámci projektu rodinné turistiky nabídku tras o kratší úseky do 6 km, které zvládnou i rodiny s menšími dětmi. Díky tomu se k nám přihlásily dvě rodiny a dvě děti. Letos tyto kratší trasy připravíme minimálně u šesti akcí, které mohou využít i ti turisté, jimž delší trasy nevyhovují. Navázali jsme též spolupráci s Regionálním muzeem K. A. Polánka v Žatci, s kterým jsme na tento rok připravili tři akce a výstavu o historii turistiky.

Na letošní rok jsme naplánovali dalších 12 akcí, z nichž pět budou autobusové zájezdy. Dále pomůžeme s organizací pochodu Hájka z Libočan.        Věříme, že si z naší nabídky turisté vyberou a akce se jim budou líbit. Ke konci schůze měl přednášku PhDr. Matyáš o historii budování železničního spojení města Žatce s jinými městy. V diskuzi promluvila paní Streiftauová o činnosti KČT v oblastním i celostátním měřítku.

Záznamy: 4 - 4 ze 17