VII. Podzimní les

pořádá v sobotu 23. září turistickou akci

Českým rájem přes Besedické skály

do Malé Skály

Odjezd autobusu ze Žatce Kruhového nám. - U Zvonu 7:00 hodin.

Odjezd autobusu z Malé Skály v 18:00 hodin. Trasy: 5 km a 9 km

Z obce Besedice se vydáme po okruhu Dr. E.Beneše. Tuto stezku vybudoval za necelý rok Okrašlovací spolek pro Besedice a okolí a byla slavnostně otevřena 25. září 1935.

Začneme U Kalicha a projdeme skalním bludištěm kolem Velkého a Malého kostela až na Vyhlídku a k modlitebně Českých bratří. Pokračujeme na rozcestí Kalich-Rovné a dále přes skalní vyhlídky na rozcestí Pánovo pole. Zde se trasy rozdělují a kratší odbočuje do Malé Skály.

Ti kdo si vyberou delší trasu pokračují po okruhu Dr. E.Beneše na kamenný masiv Sokol, který nabízí nejkrásnější vyhlídku na Suché skály a dojdou zpět na místo startu ke Kalichu. Od Kalicha se vydají po ČTZ do 2,5 km vzdálené Malé Skály. Zde můžete navštívit krásný roubený Boučkův statek s expozicí historie Maloskalska a vyhlášenou restaurací. Když vystoupáte po příjemném lesním schodišti malebným údolým kolem krásného mlýna můžete navštívit skalní hrad Vranov-Pantheon, patrně největší a nejkoplikovanější, založený na poč. 15. století. Hradní areál byl upraven v 19. stol. na romantický Pantheon. Na předhradí letohrádek z r. 1856 v podobě kaple. .

Účastnický poplatek včetně dopravy, startovného, mapky a pojištění: členové odbor Žatec 100 Kč

členové odbor Žatec děti 50 Kč

členové KČT do 15 let 100 Kč

Přihlášky přijímá Jana Kochová, tel.: 723342496 v pokladně letního kina v Žatci od čtvrtka 24. srpna do neděle 27. srpna od 20,30 do 21,30 hodin. Dále v hale Městského úřadu v Žatci ve středu 6. září a v pokladně Městského divadla v Žatci od středy 20 září do pátku 22.září od 14 do 17 hod.. Členové odboru mají přednost do středy 6. září. Přihláška akci je platná po zaplacení účastnického poplatku. Všichni účastníci této akce jsou pojištěni.

Kontakt: Jan Bělohlávek, tel.: 602428549

kct-zatec@seznam.cz